सभी उत्पाद
-
चौखट धातु वेक्षक
-
खाद्य मेटल डिटेक्टर
-
हाथ में मेटल डिटेक्टर
-
के तहत वाहन निरीक्षण कैमरा
-
एक्स रे बैगेज स्कैनर
-
एक्स रे निरीक्षण मशीन
-
हवाई अड्डे के सामान स्कैनर
-
सुई डिटेक्टर
-
गेट के माध्यम से चलो
-
वाहन निरीक्षण दर्पण
-
Walkthrough धातु वेक्षक
-
कन्वेयर बेल्ट मेटल डिटेक्टर
-
तोरण मेटल डिटेक्टर
-
हवाई अड्डे सुरक्षा डिटेक्टर
-
भूमिगत गोल्ड डिटेक्टर
-
बॉडी टेम्परेचर डिटेक्टर
-
तरल डिटेक्टर
-
बर्नाडेटप्रतिस्पर्धी उत्पादों और अच्छी सेवा। शुक्रिया जॉन और श्री एल.वी. हमारी कंपनी में आए ताकि हम अपने ग्राहकों की समस्याओं को हल कर सकें। -
Darkoहमने आज ठेका देने को कहा। इस वर्ष एमसीडी से अधिक ऑर्डर करने के लिए ग्राहकों की टिप्पणियाँ बहुत अच्छी हैं। WTMD दरवाजा और Xray स्कैनर शानदार काम करता है।
Hand needle detector machine Handheld Metal Detector Device For Airport / Subway
उत्पाद विवरण
| प्रमुखता देना | portable metal detectors,handheld security scanner |
||
|---|---|---|---|
उत्पाद विवरण
Hand needle detector machine HOT Portable Hand Held Metal Detector MCD-3003B1
Quick Detail:
1. Light weighted, big surface area on the detecting sensor enables a quick detecting process
2. Alarms for various meta
Description:
The MCD-3003B1 super scanner is a high performance hand held metal detector designed to meet the exact requirements of the security industry. Typical uses will include body search for offensive weapons in crowd control, airport and border security, checking parcels and letters for metal objects and anywhere that hidden metal needs to be detected.
Applications:
1. Airports
2. Correctional Facilities
3. Arenas
4. Public Buildings
5. Private Buildings
6. Schools
7. Special Events
8. Loss Prevention
9. Nuclear Facilities
10. Transportation Terminals
11. Courthouses
12. Corporate Security
13. Historical Landmarks
Specifications:
| Alarm Indication | Audio alert and LED indicator and vibration |
| Sensitivity | ≥5cm(for a RMB one YUAN Coin) |
| Power Supply |
9V fold battery (6F22ND) can connect with recharger,(recharger is optional accessory) 4.Quiescent Current :<7mA |
| Quiescent Current | <7mA |
| Operation Current | Audio and LED<47mA ,Vibration<103mA |
| Body Size | 410*85*45mm |
| Net Weight | 356g |
| Gross Weight | 440g |
| Color Box size | 425*100*55mm |
| Package Size | 51*28*45cm (25pcs/carton,12kg/carton) |
![]()
![]()
![]()
![]()
अनुशंसित उत्पाद

